اسکای دایوینگ در قشم

باشگاه هوایی اوج - اسکای دایوینگ در قشم

ایونت های چتربازی معمولاً در نقاط مختلفی از کشور برگزار میگردد. یکی از بهترین و زیباترین این مناطق جزیره زیبای قشم است. پرواز در آسمان آبی قشم و بر فراز ساحل زیبای آن و دیدن پهنه بیکران خلیج فارس از میان ابر ها باعث می‌شود تا چتربازان خاطره بی‌نظیری از پرش خود در این جزیره زیبا به یاد داشته باشند.

زمین پرش:

قبلا پرش ها در حاشیه قشم و در شبه جزیره ناز انجام می شد. درست است که زیبایی این منطقه لذت پرواز را چندین برابر می کرد. اما مسافت زیاد تا محل فرودگاه باعث بروز مشکلاتی در روند کار می شد.
در آخرین رویداد های سال گذشته پرواز های صورت گرفته در آذر و اسفند ۹۷ منطقه “دیرستان” قشم به عنوان زمین فرود انتخاب شد.

دیرستان منطقه ای ست که تنها ۵ کیلومتر با فرودگاه قشم فاصله دارد و این نزدیکی از جهات مختلف به نفع چتربازان است.

باشگاه هوایی اوج - اسکای دایوینگ در قشم - دیرستان

نزدیکی زمین پرش باعث می شود که هواپیمای حامل چتر بازان در کمترین فاصله زمانی از فرودگاه به نقطه پرش برسد و پس از پرش چتربازان در کمترین زمان به فرودگاه باز گشته و اقدام به سوار کردن سایر چتربازان می پردازد.
همچنین سهولت در تردد زمینی باعث می‌شود که مربیانی که از روی زمین و به وسیله بیسیم به هدایت شاگردان خود می پردازند به راحتی بعد از آخرین توجیه و سوار شدن چتربازان به هواپیما، خود را به زمین پرش رسانده و هدایت چتربازان را آغاز نمایند.

آماده سازی چتربازان:

با هماهنگی صورت گرفته محل اجتماع چتربازان و انجام کلاس های توجیهی و همچنین استراحت آنها در مسجد فرودگاه قرار گرفت. با توجه به مکان بزرگ و مناسب مسجد عملیات بسته بندی چتر ها و سایر کارهای اجرایی نیز در همان جا صورت می پذیرد. تیم اجرایی پرواز هم با استقرار در دفتر مسجد امور هماهنگی با فرودگاه، تهیه لیست پرواز و ارائه تیکت به چتربازان را در کنار چتربازان به راحتی پیش می برد.

باشگاه هوایی اوج - اسکای دایوینگ در قشم- مسجد

اسکای دایوینگ در قشم بدین صورت انجام گردید که روزهای پروازی به دو نیمه تقسیم شد. نیمه اول هفته به پرواز های ارتفاع کوتاه (حدود سه هزار پایی) مخصوص هنرآموزان و چتربازان تازه کار که در حال تکمیل پروازهای آموزشی خود بودند اختصاص یافت. و در روزهای پایانی هفته پروازهای با ارتفاع بیشتر حدود پنج هزار پایی مخصوص چتربازان حرفه‌ای که به صورت تفریحی به انجام پرش و نمایش فرم های دسته جمعی می‌پرداختند انجام گردید.
در مجموع در هر کدام از این رویداد های هیجان انگیز و خاطره ساز در حدود ۱۰۰ نفر از چتربازان ، بیش از ۵۰۰ پرش چتر‌بازی را به ثبت رساندند.

پیشنهاد میکنم این مطلب رو هم بخونید:  فعال کننده AAD ، ناجی چتربازان

چتربازی فوق ورزشی است که هر بار انجام آن درست مانند پرش اول پر هیجان و سرشار از دلهره و آرامش در کنار هم است. اما اسکای دایوینگ در قشم علاوه بر جذابیت های همیشگی ، زیبایی طبیعت بکر و پاک جزیره زیبای قشم را نیز به همراه دارد و دیدن جزیره قشم از ارتفاع بالا خود به تنهایی انگیزه ای قوی برای چتربازی در این جزیره زیبا است.

 

گالری تصاویر اسکای دایوینگ قشم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *