پاراگلایدر در تهران

باشگاه هوایی اوج - پاراگلایدر - تهران

برای پرواز با پاراگلایدر در تهران همین الان… بله دقیقا همین الان…
یک لباس آستین دار و شلوار راحت و یک کفش که برای چند قدم دویدن مناسب باشه بپوشید و به آدرس های ما که در سایت درج شده بیاید تا با هم پرواز کنیم!
فقط قبلش تلفنی به ما خبر بدید که ما هم زود خودمونو آماده کنیم.

اصلا مهم نیست که قبلا آموزش ندیده باشید! مهم اینه که ته دلتون نسبت به حس رویایی پرواز و تجربه پاراگلایدر و آرامش و هیجانی که با هم تلفیق میشه کمی کنجکاو باشید.
حتی اگه کمی چاشنی ترس هم تو وجودتون حس میکنید مشکلی نیست… ما اون حس رو به خاطره ای تبدیل می کنیم که هیچوقت از ذهنتون پاک نشه!

بطور کلی اکثر مردم جهان در طول عمرشون برای یک بار هم که شده به پرواز کردن فکر می کنند، اما فقط تعداد کمی از اونها راه حلی برای این رویای دوست داشتنی شون پیدا میکنند.
از میان تمام وسایل پروازی ساخته شده تا به امروز پاراگلایدر بخاطر حس رهایی در آسمان و آرامشی که در پرواز به همراه دارد نزدیکترین حس را به پرواز پرندگان شبیه سازی می کند.

سایت شهید عسگری تهران

در حال حاضر برای ساکنین تهران و کرج سایت شهید مسعود عسگری در منطقه وردآورد موقعیت خوبی را بوجود آورده و دسترسی آسان و ارتفاع بلند سایت باعث جذب خلبانان تهرانی و کرجی به این منطقه شده است.

باشگاه هوایی اوج- سایت پاراگلایدر شهید عسگری تهران

اگر برای پرواز با پاراگلایدر از تهران می خواهید با خودرو شخصی به سایت شهید عسگری بروید از اتوبان شهید خرازی (ادامه اتوبان همت) و یا شهید همدانی (ادامه اتوبان حکیم) به سمت غرب بروید و بلافاصله بعد از عبور از محدوده دریاچه چیتگر و ایران مال از خروجی بلوار شهید اردستانی وارد منطقه وردآورد بشوید و در انتهای بلوار شهید اردستانی جنب میدان دانش چادر های گروه های پروازی و خلبانانی که در حال تمرین هستند موقعیت سایت را برای شما نمایان خواهد کرد.

همچنین این سایت با مترو وردآورد فقط ۵۰۰ متر فاصله دارد و بعد از خروج از ایستگاه مترو با پای پیاده کمتر از ۵ دقیقه با میدان دانش و سایت پاراگلایدر شهید عسگری فاصله خواهید داشت.

از اتوبان تهران کرج و مسیر های دیگر نیز این سایت به راحتی در دسترس می باشد.

مشخصات سایت

سایت پروازی پاراگلایدر و کایت شهید مسعود عسگری تهران به همت انجمن ورزش های هوایی و همچنین اساتید و ورزشکاران دلسوز ورزش های هوایی به مکان مناسبی برای آموزش و تفریح علاقه مندان تبدیل شده است.
در محل لندینگ سایت (قسمت پایین سایت) محوطه وسیعی تسطیح و هموار سازی شده و برای جلوگیری از گرد و خاک شن ریزی شده است که در حاشیه آن چادر هایی برای استراحت گروه های مختلف پروازی قرار گرفته و برخی از مربیان این رشته در آن محل اقدام به آموزش هنر جویان می پردازند.

در محوطه سایت نیز فضای کافی برای تمرین هنرجویان مبتدی و بالکشی و تمرینات زمینی فراهم است و همچنین خلبانان پاراگلایدر نیز پس از عبور از بالای کوه ها و اتوبان ها و ساختمان ها و پس از گشت و گذار در آسمان فضای وسیع و مناسبی برای لندینگ و فرود در این محوطه دارند.

باشگاه هوایی اوج - تمرینات زمینی پاراگلایدر

خودرو های پاترول و به تازگی چندین دستگاه خودرو ون نیز در ورودی سایت در قبال پرداخت کرایه ۳۰ هزار تومانی آماده انتقال خلبانان به نقطه تیکاف (قسمت بالای کوه) می باشند.

تیکاف

محل تیکاف این سایت نیز خوشبختانه دارای بستر سازی مناسبی می باشد.
این مکان که از زمین سایت بیش از ۸۰۰ متر ازتفاع دارد دارای پوشش سنگفرش بوده که باعث آسیب کمتر به تجهیزات حساس پروازی می شود. نقطه تیکاف دارای شیب ملایمی به سمت شهر میباشد و با توجه به باد مناسبی که اغلب از سمت جنوب و یا جنوب شرقی به آن می وزد تیکاف خلبانان را راحت تر می نماید و خلبانان پاراگلایدر تنها با چند قدم دویدن به راحتی و با امنیت بالا به پرواز در می آیند.

باشگاه هوایی اوج- تیکاف سایت شهید عسگری

منظره نمای شهر از نقطه تیکاف سایت شهید عسگری تهران بسیار زیبا بوده و از آن ارتفاع، نقطه لندینگ، دریاچه چیتگر و ساختمانها و اتوبانهای منطقه به راحتی قابل رویت می باشد.

دسترسی به تیکاف

برای دسترسی به نقطه تیکاف دو راه وجود دارد:

۱- راه کوتاه و سخت:

در بالای بلوار شهید اردستانی و قبل از ورود به اتوبان شهید خرازی مسیری وجود دارد که تابلو راهنمای روستای وردیج نیز آن را مشخص می کند و از آنجا یک راه قدیمی خاکی وجود دارد که در حقیقت جاده دسترسی به خطوط انتقال برق فشار قوی می باشد و در امتداد دکل های برق این جاده نیز تا قله کوه کشیده شده است.
هرچند این جاده مسیر کوتاهی در حدود ۲۰ دقیقه تا محل تیکاف دارد اما بدلیل شیب تند و پیچ های خطرناک و نداشتن گارد های حریم جاده و همچنین چاله ها و شیارهای زیادی که بر اثر بارش های باران ایجاد شده است مسیر راحتی برای رسیدن به مقصد نیست و فقط با خودرو های پاترول و آفرود می شود از آن استفاده نمود.

باشگاه هوایی اوج - مسیر دسترسی محل تیکاف سایت شهید

۲- راه طولانی و راحت:

وقتی از بلوار شهید اردستانی وارد اتوبان خرازی غرب می شویم در فاصله کوتاهی به پمپ بنزین خواهیم رسید و در ابتدای ورودی پمپ بنزین خیابان آسفالتی مشخص است که تابلو روستای ازگی بر آن نقش بسته است.
این جاده که درحقیقت جاده نظامی می باشد مسیر دسترسی به رادارهای نظامی در ارتفاعات کوه می باشد اما با مساعدت نیروهای مسلح برای استفاده عموم باز می باشد و در مسیر آن چشمه آب زلالی وجود دارد که مردم از آن استفاده می نمایند و همچنین بدلیل سخره های بلند حاشیه جاده محل مناسبی برای علاقه مندان به سخره نوردی و تمرینات آنان گردیده است.

پس از طی حدود ۳۰ دقیقه از جاده آسفالت به سمت راست خارج شده و با کمتر از ۱۰ دقیقه حرکت در جاده خاکی به نقطه تیکاف می رسیم.
بدلیل شرایط مساعد این مسیر با خودرو سواری سبک نیز میتوان از این راه در کمتر از ۴۰ دقیقه به نقطه تیکاف رسید.

لذت پرواز

وقتی پاراگلایدر از نقطه تیکاف به سمت جنوب به پرواز در می آید اولین چیزی که جلب توجه می کند منظره زیبای شهر تهران و دریاچه چیتگر می باشد. اتوبان شهید خرازی و شهید همدانی نیز مثل تارهای نخ مشکی قابل رویت هستند و حرکت ماشینهای کوچکی که به سختی دیده میشوند زیبایی آن را بیشتر می کند.

اگر خلبان با تجربه ای باشید به راحتی میتوانید از دیواره کوه و ترمال های بسیار زیاد منطقه استفاده نموده و ساعت ها اوج گرفته و در پرواز بمانید.
ارتفاع برخی خلبانان در این سایت گاهی اوقات به حدود ۴ هزار متر از سطح زمین لند میرسد.

پس از عبور از منطقه کوهستانی وارد منطقه شهری شده و بر فراز اتوبان و ساختمان های مرتفعی که در این منطقه ساخته شده اند پرواز خواهید نمود و در نهایت با عبور از ساختمانها در قسمت لند سایت شهید عسگری به زمین خواهید نشست.
باد غالب این منطقه نیز جنوب و جنوب شرقی می باشد.

باشگاه هوایی اوج - محل لندینگ سایت شهید عسگری

 

پرواز بدون هیچ آموزش قبلی

اگر هیچ آموزش و یا تجربه پروازی ندارید اصلا نگران نباشید، شما میتونید برای پرواز پاراگلایدر در تهران به همراه خلبانی با تجربه و بسیار ماهر و با تجهیزاتی که مخصوص پرواز دونفره (تندم) می باشد اقدام به پرواز کنید و اولین قدم وصف ناپذیر ورود به آسمان رو با خیال راحت و بدون هیچ گونه نگرانی بردارید.

پرواز پاراگلایدر دو نفره (تندم) با چند قدم راه رفتن یا دویدن از روی کوه آغاز می شود و در طول پرواز خلبان کنترل وسیله را به عهده دارد.

باشگاه هوایی اوج - پاراگلایدر دو نفره

همچنین اگر دوست دارید با یکی از دوستان و یا آشنایان خود پرواز رو تجربه کنید این امکان فراهم است تا دو یا سه خلبان تندم به صورت همزمان شما را به پرواز در بیاورند.

پیشنهاد میکنم این مطلب رو هم بخونید:  پرواز تفریحی پاراگلایدر

وقت خود را تلف نکنید!

به نظر من وقتتون رو تلف نکنید! پرواز حسی نیست که بتونید به راحتی آن را فراموش کنید! آن هم پرواز با پاراگلایدر در تهران و دیدن مناظر و ساختمان ها و خیابان هایی که هر روز از کنارشان رد می شوید و الان درست زیر پای شما قرار گرفته اند!

تجربه به من نشان داده بیشتر افرادی که بصورت تفریحی برای پرواز تندم با پاراگلایدر اقدام می کنند بعد از اولین پرواز، برای اینکه بتوانند دوباره حس رویاهای کودکیشان را تجربه کنند اقدام به ثبت نام در دوره های آموزشی پاراگلایدر می کنند تا از این به بعد خودشان بصورت مستقل اقدام به پرواز کنند.

شما نیز می توانید با گذراندن این دوره ها به جمع خلبانان پاراگلایدر ایران اضافه شده و در طول سال و در فصل های مختلف از دیدن مناظر زیبا در مناطق مختلف  کشور عزیزمان لذت ببرید.

پیشنهاد میکنم این مطلب رو هم بخونید:  آموزش پاراگلایدر

تمرین و کسب تجربه

اگر شما قبلا آموزش پاراگلایدر را گذرانده اید و جزو خلبانانی هستید که هنوز پروازهای اولیه خودتان را تجربه می کنید و نیاز دارید در هنگام پرواز توسط یک مربی مسلط و با تجربه هدایت و راهنمایی بشید ما با کمال میل آماده این کار هستیم.

و اگر هم جزو خلبانان با تجربه ای هستید که دوست دارید سطح آموزش خود را افزایش بدهید و دوره های پیشرفته و حرفه ای این رشته را پیگیری کنید، باز هم اساتید مجرب باشگاه هوایی اوج تا بالاترین سطوح به شما کمک می کنند و در حین دوره ها مجوز ها، گواهی ها و مدارک معتبر لازم رو در اختیارتون قرار می دهند.

ما همین الان منتظر تماس شما هستیم تا در کنار هم یک روز خاطره انگیز رو رقم بزنیم و سالها از یاد اون روز و دیدن تصاویرش حس خوب اون رو به یاد بیاریم.

ثبت نام دوره های آموزشی پاراگلایدر ثبت نام پرواز تفریحی بدون نیاز به آموزش

 

 

 

 

 

One thought on “پاراگلایدر در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *